NAUJIENOS » LIETUVOJE

ŠMM:Patvirtintos atnaujintos vidurinio ugdymo bendrosios programos

2011-02-21

Šiandien Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusioje spaudos konferencijoje pristatytos atnaujintos Vidurinio ugdymo  bendrosios programos.  Pagal šias programas nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. pradės dirbti mokyklų 11-os (gimnazijų III) klasės.

„Atnaujintos programos – tai naujos galimybės dirbti kūrybingai ir atsakingai, – sakė švietimo ir mokslo ministras  Gintaras Steponavičius. – Mokiniams ir plačiajai visuomenei siunčiama žinia, kad nuo kalimo kultūros judame link mąstančios, pilietiškos asmenybės ugdymo“.

Pasak ministro, poreikis tobulinti programas atsirado dėl kintančio ugdymo turinio, dėl būtinybės užtikrinti atnaujintų pradinio ir pagrindinio ugdymo programų, kurios pradėtos įgyvendinti 2008 m.,  tęstinumą.

„Atnaujintas turinys  padės ugdyti moksleivių kompetencijas – įgūdžių, gebėjimų ir vertybių visumą – reikalingas šiandieniniam gyvenimui, pažymėjo ministras G.Steponavičius. – Būtinybę keistis diktuoja ir visuomenės  lūkesčiai – išsilavinusi, savo tautinį tapatumą suvokianti,  permainų pasaulyje gebanti kurti pilietiška asmenybė.  Mūsų siekis – atverti kūrybiškumo galias, didinti mokymosi motyvaciją ir mokyti mokytis, kad kiekvienas besimokantis vaikas pajustų savo sėkmę.“.

Atnaujintose programose, siekiant išvengti perteklinių žinių ir pasikartojimų, patikslintas programų turinys Jis papildytas naujomis aktualiomis žiniomis,  pasirenkamaisiais kursais. Didėja pasirinkimo  įvairovė – galimybė ugdyti individualius gebėjimus ir siekti mokymosi sėkmės.

Parengta viena bendra lietuvių kalbos ir literatūros programa visoms vidurinį išsilavinimą teikiančioms mokykloms.

Istorijos programoje daugiau dėmesio skiriama gilesniam Lietuvos istorijos pažinimui, darbui su istoriniais šaltiniais.

Užsienio kalbos programų pagrindinė naujovė ta, kad  parengtos trijų lygių pasiekimų programos (A2, B1, B2), atitinkančios Europos Tarybos nustatytus kalbos mokėjimo lygius.

Gamtos mokslų programose daugiau svorio tenka praktiniams tiriamiesiems darbams.

Informacinių technologijų kursas papildytas saugaus bendradarbiavimo socialiniuose tinkluose kursu.

Etikos programoje bus galima  rinktis vieną iš trijų naujų modulių: profesinės etikos,  šeimos etikos, etikos ir kino.

Vietoje 17 siaurų specializuotų programų parengta viena technologijų bendroji programa, kurią  sudaro 6 lanksčios technologijų kryptys, atitinkančios analogiškas Lietuvos ūkio šakas (pvz., tekstilė ir apranga; taikomasis menas, amatai ir dizainas; turizmas ir kt.).

Kūno kultūros programoje atsisakyta visiems vienodų normatyvų, ypatingų fizinių pastangų reikalaujančių pratimų ir pereinama prie tikslingo ir kūrybingo mankštinimosi, suvokiant sveikatos saugojimo ir stiprinimo bei judėjimo naudą.

Menų programose daugiau galimybių realizuoti meninius interesus,  pvz. filmų kūrimas, fotografija, grafinis dizainas, kompiuterinės muzikos technologijos ir kt.

Spaudos konferencijoje dalyvavo docentas, daktaras Darius Kuolys, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Dainora Eigminienė, istorijos mokytojas ekspertas Evaldas Bakonis, informacinių technologijų mokytoja ekspertė  Nijolė Krikščiūnienė.

Kartu su atnaujintomis programomis rengiamos ir brandos egzaminų programos, pagal kurias bus organizuojami 2013 m. egzaminai.

Rengiama įvairi metodinė medžiaga, kuri padės mokytojams pasirengti dirbti pagal  atnaujintas programas. Taip pat planuojama organizuoti seminarus, konsultacijas,  nuotolinius mokymo kursus, metodines dienas ir kt.

Atnaujinant programas buvo tariamasi su  mokytojais praktikais, mokslininkais ir turinio ekspertais. Jos buvo svarstomos su  mokytojais, aukštųjų mokyklų, tėvų, mokinių  atstovais, visuomeninėmis organizacijomis ir asociacijomis, taip pat Lietuvos švietimo, Bendrojo ugdymo tarybose. Buvo rengiami vieši svarstymai, kuriuose visi suinteresuoti  asmenys galėjo teikti savo pasiūlymus.

Mokykloje šiuo metu dirbama pagal 2002 m. vidurinio ugdymo programas.

Informacija apie Vidurinio ugdymo bendrąsias programas:

http://www.smm.lt/ugdymas/docs/Vidurinio%20ugdymo%20BP_ivadas_02-21(patvirtintas_ivadas).pdf

Komentarai

 1. lituanistė

  Na va… Pažaidėme demokratiją ir gana…

 2. ???

  Išdūrė mus visus kaip mergą su penktu vaiku. Sveikinu visus.Valio nidoms, zitoms, dainoroms! Slėpkitės kitaip mąstantys!

 3. Lėtuvys iš Ragaučiznos kaimo

  “Atnaujinant programas buvo tariamasi su mokytojais praktikais, mokslininkais ir turinio ekspertais. Jos buvo svarstomos su mokytojais, aukštųjų mokyklų, tėvų, mokinių atstovais, visuomeninėmis organizacijomis ir asociacijomis, taip pat Lietuvos švietimo, Bendrojo ugdymo tarybose. Buvo rengiami vieši svarstymai, kuriuose visi suinteresuoti asmenys galėjo teikti savo pasiūlymus” – jei gyvenčiau Britanijos Mergelių salose – tikrai patikėčiau….

  • Katrė

   Taikliai čia jūs:) pralinksminot :)Toks jau tas mūsų gyvenimas. Jomajo!!!

 4. ....

  Ačiū labai, nebaigsiu mokyklos su tomis naujomis programomis. Kreipkis nesikreipęs, sakyk ką nori, vis tiek niekas į mūsų, mokinių, nuomones neatsižvelgia… Juk mes tik statistiniai vienetai…

 5. to Lėtuvys...

  taip taip, svarstymui buvo teikiama, tikra tiesa.tačiau kitas klausimas- ar buvo joms pritarta, ar buvo palaikytos tos siūlomos naujovės.Kiek pamenu, kiek skaičiau ir domėjausi, deja, kritikos iš pedagoginės visuomenės, išskyrus Volano gatvės, buvo sulaukta daug daugiau nei pritarimo.taigi, tiesiog buvo žaidžiama ir tiek. Ir nereikia muilinti akių, kad buvo atsižvelgta, patobulinta ir pakoreguota.

 6. Mirta

  Kažkaip labai užliuvo etika.Įdomiai skamba – etika ir kinas.Gal čia remiamasi Leninu, kad iš visų menų aukščiausias yra kino menas ar aš kažko neįkertu.

 7. Statistinis vienetas

  Taip buvo tariamasi su mokytojais,po to,kaijie viešai sukritikavo šią programą – ji vistiek priimama. Aplodismentai,už jaunąją kartą. Gelbėkitės kas galit.

 8. ....

  Tik žinot, kas yra skaudžiausia… Esu tik moksleivė ir visada buvau įsitikinusi, kad šį tą reiškiu Lietuvai, kad esu mažytė jos dalis, kuri visada galės pasisakyti, visada tikėjau, kad išties, mes mokiniai, galime būti išklausyti, tikėjau kažkokiomis tobulomis utopijomis, idealais, deja… Su draugėmis parašėme straipsnį Dialogui, manėm, kad tikrai atsiras žmonių, kurie palaikys mus, tikėjom, kad bus įdomi diskusija, KAD BUS ATSIŽVELGTA IR Į MUS, nes juk mūsų ateitis sprendžiasi, mūsų likimas… ir ko mes sulaukėmė? Žmonės net neperskaitę viso straipsnio pradėjo mus teisti, kad mes nesupratome užduoties, juk interviu buvo,reikėjo pasiskaityti, o kas ,,nuostabiausia,, susiginčijo, ,,apdrėbė” vienas kitą, nors puikiausiai žinojo, kad ir mokiniai skaitys… Tai čia etika? Nenorėjau reikštis, nes žinojau, kad padarysiu gramatinių klaidų, kai rašai susijaudinus, nes staiga suprantau, kokia naivi buvau, mes nieko negalime pakeisti, nieko, todėl ir rašau, ką manau… Sėdžiu ir galvoju, ir vis dėlto nebuvo, nėra ir nebus teisybės…Sakau iš visos širdies, negeras jausmas tai supratus…

 9. atradimas

  http://www.lrytas.lt/-12983001701297458434-moksleivi%C5%B3-mokymosi-programos-juda-nuo-kalimo-prie-m%C4%85stymo-ugdymo.htm

  Labiausiai patiko frazė, kad reikia sėsti ir kalbėtis (lyg iki šiol nebuvo bandoma kalbėtis).

  SIAUBAS. NENORIU GYVENTI TOKIOJE LIETUVOJE.

 10. Dar viena nesąmonė

  Padaryta dar viena nesąmonė. Vėl įkišta per prievartą. Priimant turi balsuoti visi mokytojai, o ne iš užsienių visokių nesąmonių prisikopijavę ir Europos pinigus plaunantys veikėjai.

 11. Lietuvai...

  Kai Justinas Marcinkevičius paliko mus šaltą snieguotą Vasario 16-osios rytą, negalėjau nepagalvoti, kad tai Ženklas: tai ne ta Lietuva, apie kurią svajota, dainuota; yra toks poeto eilėraštis “Pranašas”, kurio mintis – kad Pranašas klausiamas vis rodo į mus – tai mes turime pamatyti, pasakyti, suprasti…
  Bent jau lietuvių kalbos programos priėmimas – ciniškiausias žingstis ir visų ciniškiausias paaiškinimas. Kiek miestų ir savivaldybių nepritarė programai? Mažiausiai 16. O kaip tai pateikta “Lietuvos ryte”? Kad prieštaravo kai kurie Marijampolės mokytojai! Tik???

 12. faktai

  O ar kas nors be zitų, nidų ir poros dainorų pritarė tam, kad P.Verlenas ir Š.Bodleras iš XIX a. būtų perkelti prie XX a.vidurio kūrėjų, o Sruogos “Milžino paunksmė” taptų įkvėpimu J.Biliūnui (“Paunksmės…” rašymo metu jau mirusiam)??? Superinė programos “kokybė”.

 13. Jūratė - LMPS - LKGS

  Šiandien spaudos konferencijoje dr.Kuolys pareiškė, jog ,,tų kai kurių dėstytojų nepritarimas lietuvių kalbos programai, tėra jų privatus interesas”. Teisingai, privatus interesas, tik gal jis ne toje barikadų pusėje?!
  Kai prieš 20 metų mes, mokytojai praktikai, skambinom pavojaus varpais dėl profiliavimo pavojų, protingieji ponai taip pat šaipėsi ir nekreipė dėmesio. Kai profiliavimas žlugo, niekas neprisipažino esąs kaltas už vėjais išleistas švietimui skirtas lėšas ir niekas neatsiprašė jaunimo, atlikusio laboratorinių pelyčių vaidmenį, už jų sulaužytus likimus. Tas pats bus ir su Naujomis programomis.
  Ministras net kelis kartus pakartojo posakį: ,,Tai aš sakau kaip politikas…” Kol politikai nebus priversti atsiskaityti prieš tautą ir rinkėjus už savo blogus darbelius ir už tai nebus traukiami baudžiamojon atsakomybėn, tol ir lietuvių kalba, ir visas švietimas riedės prarajon, nes viršų ima saujelės SAVŲJŲ privatūs interesai.

 14. Vilniaus Universiteto studentas

  Gailiuosi, kad pradėjau skaityti šiuos komentarus. Įdomu juos rašo vienas ar keli “anoniminiai” veikėjai, pasipiktinę valstybe, reformomis, prioritetu ugdyti jauną žmogų kaip pilietį, jaučiantį savo tautos kultūrą ir joje gyvenantį, pilietį, gebantį suprasti ir pasakyti.

  Panašu, kad Jūs, aršių komentarų Autoriai, bijote, kad nesugebėsite dirbti pagal atnaujintas vidurinio ugdymo bendrąsias programas.

  Nebijokite šių komentarų Aršieji Anonimai. Kaip dinozaurai gal neišnyksite…

  Buvusi programa – fragmentiškas literatūros pristatymas vaikams, siekiant juos Paruošti gyvenimo tikslui – egzaminui. Nauja programa – programa jauno žmogaus, kuris geba kurti, jausti savo tapatybę, šaknis ir pareigas Valstybei.

  Pažvelkite į jauno, žingeidaus, siekiančio pažinti savo tautos kultūra vaiko akis ir padėkokite už reformas.

  PS: anoniminiai komentatoriai, anonimiškumas skatina asmenybės nykimą užsidarant saugioje erdvėje prie kompiuterio ekrano. Aišku kompiuterio ekranas skatina drąsą.. Siūlau pagiežos, liūdesio bijant tapti nekompetetingas signalus adresuoti kokiam veidrodžiui vonioje, o ne komentarams.

  Pabandykite. Padės.

 15. Tėvas

  Vien dėl tautinių mažumų nemeilės Lietuvai, lietuvių kalbai, viskam, kas lietuviška, seniai reikėjo suvienodinti lietuvių kalbos programas ir egzaminus. Ir dar reikėtų pasidomėti, kaip tokiose mokyklose mokoma istorijos. Dalis Lietuvos mokytojų net nežino, kas dedasi pietryčių Lietuvos mokyklose.

 16. Vilniaus univero studentui

  Ponali, jei Tamista – Vilniaus universiteto studentas, tai aš – “konteinerių meras”. Tamistos mintys – iki kraujo įsisiurbusios įvairių naujadarų darytojų klišės: studentas dar nėra toks patyręs gyvenime, kad rašinėtų nugludintas (savo galvoje) mintis. Kasdien “permetu” keliolika laikraščių, tad galiu atskirti, kur rašo “motina”, “tėvas”, “pašalinis” ar “namų darkytojas”.

  Beje, Tamistos prisistatyme “Universiteto” rašomas iš mažosios raidės.

 17. to Vilniaus universiteto studentu

  O PATS, AR NE ANONIMAS?

 18. "studentui"

  Kertam lažybų, kad esi vienas iš programos kūrėjų? Bent jau iš chamiško stiliaus esi atpažįstamas. gerai, rodykit, ką mokate, šaunu, kad šiuos puslapius skaito ir moksleiviai, dabar jie kur kas geriau supras savo mokytojus, pamatys, ką realiai Lietuvoj reiškia žmogus, nesėdintis aukštam soste. Mokiniai stebisi, kad į jų nuomonę neatsižvelgta, bet gal juos paguos, kad neatsižvelgta į 4 universitetų nuomonę, į VU kalbininkų, tikros, o ne menamos profesūros nuomonę, neatsižvelgta į pasaulinį pripažinimą turinčio A.J.Greimo semiotikos centro mokslininkų nuomonę. Užtat svarbi tampa nuomonė VIENOS MOKYTOJOS,Dainoros Eigminienės, kuri gindamasi ekspertą visą pamoką vientisinį sakinį nagrinėjo kaip sudėtinį, bet vis tiek tapo “eksperte”, Metų Mokytoja, nors galėtų gauti Metų Melagio titulą – po 2 dienų nuo programos varianto paskelbimo ji “Lietuvos ryte” ištriūbijo, kad programa tobula ir priimtina visai Lietuvai. Kiek tokios “ekspertės” padeda Lietuvai, matyti iš pernai metų jos veiklos “Avilyje” – kelis tūkstančius už darbą pasiėmė, o mokytojams atkišo kelis lapelius su niekur nevedančiais klausimais, ne veltui puslapio vadovė panaikino pasipiktinusių mokytojų komentarus, tokie “ekspertai” tik europinius pinigus puikiai įsisavina į savo kišenę. Juk ir dabar problema viena – kažkokį šlamštą vietoj programos sukūrė, europinio projekto pinigus įsisavino, ką nors perdaryti, pataisyti proto neturi, o pinigų kažkam kitam už taisymus sumokėti irgi jau neliko…

 19. aguonėlė

  Na, ko dabar čia mes ,,parinamės”, po 4 metukų vėl bus keičiam a.Ištversim, o aš ir pesininke per tą laiką tapsiu.Valio !

 20. VU studentui

  Tamsta gal eik ir išsividuriuok tas savo naujas programas. Pamatysi, prašviesės galva.

 21. radijas

  Šiandien per Lietuvos radijo 1 programą V.Bacys, priremtas VPU dėstytojos N.Toleikytės, mestelėjo, kad vakardien patvirtinta lietuvių kalbos programa bus keičiama po trejų -ketverių metų!!! Va kur Lietuvos pinigėliai nuplaukia – dar vadovėliai neparašyti pagal šitą programą, o jau galvojama apie kitą. ŠMM ponai jau neturi, ką sakyti, negali atremti jokios kritikos, V.Bacį net isterija prie mikrofono ištiko – ėmė nenutrūkstamai kalbėti neleisdamas klausytojams girdėti kalbinamos Toleikytės! O V.Stundys – Seimo Švietimo komiteto pirmininkas – prisistatė kaip “Valentinas iš Vilniaus”, atseit atsitiktinis eilinis klausytojas :))) Vargšelis nerado, kas be jo dar galėtų programą pagirti.

 22. mokytoja Inga

  O man kolkas patinka naujų programų pagrindinė mintis – skatinti mokinius mokytis kūrybiškiau, ugdyti savarankiškumą. Manau, kad seniai jau reikėjo tai skatinti ir ugdyti. Kai aš mokiausi mokykloje, didžioji dalis mokymosi buvo paremta “kalimu” ir mokėjimu mintinai. Ar tai tikrai naudinga? Manau, svarbu ne tai, kad mokinys mano ar kitą mokomąjį dalyką išmoks mintinai, o ar jis apskritai orientuosis, mąstys, gebės kurti,… Kai reikia tikslios informacijos, ją nesunku susirasti ir internete. Tik žinoma, ne visi dar moka tikslingai juos naudotis. Tad išmokykime! Kadangi esu menų mokytoja, man labai patiko atnaujintos menų programos: “Menų programose daugiau galimybių realizuoti meninius interesus, pvz. filmų kūrimas, fotografija, grafinis dizainas, kompiuterinės muzikos technologijos ir kt.” Jau ne pirmi metai dirbu pagal savo individualias programas ir stengiuosi realizuoti būtent čia išvardintus gebėjimus… Įtariu, kad didelė dalis mokytojų tiesiog bijo atsinaujinti, nori iki pat pensijos dirbti pagal jau “atkaltą” metodiką, todėl ir kritikuoja naujoves. Sutinku, kad ne visos naujovės iškart yra tobulos, bet jei nieko naujo nebandysime kurti (tuo pačiu kartais ir klysti), tai visa švietimo sistema tikrai savaime nepagerės! Beje, labai liūdna, jog dauguma komentatorių (atiprašant, kaip tikri lietuviai) kaip visada skuba kritikuoti, peikti, atmesti, net nesistengia įsigilinti… man atrodo, kad kai kuriems jūsų (tikiuosi, nedaugeliui) niekada niekas ir jokios reformos ar naujovės nebus geros…

  • Esmi

   Nesuprantu, kodėl taip kimbama prie “kalimo”? Kada jis buvo vertinamas? Na, nebent atskiri, nekūrybingi mokytojai to reikalavo. Mane visada mokė atsakyti į klausimus KODĖL, KOKIA PRIEŽASTIS, PRETEKSTAS, KOKIOS PASEKMĖS ir t.t. Nereikia sureikšminti interneto, kad ir koks jis būtų, pasiekiamas ne visur ir nepateikia visų atsakymų. O apie menus… Menai menais, bet kai bandoma unitazą pateikti kaip gilią prasmę turinį kūrinį, tai nežinai, ar juoktis, ar verkti

 23. mokytojai Ingai

  Ačiū už mintis! Iš karto akys prašviesėjo radus tokį komentarą! Gerbiu!

 24. Laurė

  Beje, ir man neatrodo tos programos niekam tikusios. Ten yra pozityvių dalykų.

 25. Nebe studentė

  Studente,joks programų kaitaliojimas tamistai nebepagelbės tvarkytis su kableliais,nosinėmis…Tat nuoširdžiausiai linkiu to imtis savarankiškai.O kai jau pramoksi – tada ,,rašeiviauk”.

 26. Laurei

  Tarkime – artėja Apokalipsė: visi (tame tarpe ir ŠMM) susiima už galvų ir ieško išsigelbėjimo. Programas pasiūlo parašyti man, kaimo jurgeliui. Jūs manote, kad mano rašyme nebūtų “pozityvių dalykų”? Ir dar kiek būtų! Čia kalba sukasi ne dėl smulkmenų – pozityvios jos ar negatyvios, o dėl principinių dalykų. Nemanau, kad universitetų lituanistų atviras laiškas ministrui, nemažos dalies mokytojų nepasitenkinimas yra tokie menki, kad juos galima ignoruoti (tiesa, VU lituanistai ten nepasirašė, nes pagal lietuviškai dėstomų dalykų skaičių dar Ržecpospolitos laikais lenkė Kembridžo ar Oksfordo universitetus :)D

 27. Rusnė

  Vis dėlto būtų geriau, jei lietuvių literatūros programos kūrėjai būtų išsikėlę sau aukštesnius reikalavimus ir pasižiūrėję, ar joje nėra dalykinių klaidų… :)

 28. a

  giliai dzin man tos programos, kaip dirbau, taip ir toliau dirbsiu, tegu kuria nors kasmet

 29. Irma

  Įdomu, ar ŠMM pateiks užsienio kalbų bendrinius testus nustatyti mokinių A2,B1,B2 lygius, ar mokytojai patys išradinės dviratįir kiekvienoje parapijoje veiks SAVI A2,B1, B2 lygiai.

 30. Šiendieniam (t.y. - vienadieniam) ministeriui

  “nuo kalimo kultūros judame link mąstančios, pilietiškos asmenybės ugdymo“” – jei jūsų žargone tik “kalimas” (kalbant apie ugdymo procesą, ir tik čia matote jo esmę), tai man jūsų gaila. Mokyklą esu baigęs jau seniai, bet nepamenu mokytojo, kuris būtų reikalavęs “kalti”. Priešingai, mes sunkokai “įsikaldavome” datas, bet suvokėme, kodėl būtent toks įvykis sekė būtent tokį.. Net eilėraščio nekaldavome mintinai, kol nesuvokdavome, apie ką jis. Jūs atsilikęs nuo gyvenimo… Ar ministro lygis taip kalbėti?

 31. sara

  o geras , tai 20 metu dirbote ne kurybiskai?o kodel as dirbau kurybiskai?aciu dievui kad nerasinejau jokiu programu ir nedalyvaudavau jusu marazminiuose seminaruose , kiek ismetyta pinigu ir laiko

 32. mokytojai Ingai

  Tai Jūs be bakstelėjimo, t.y. – tų programų, nesugebėjote dirbti kūrybiškai? (tiksliau – manau, dirbote kūrybiškai, bet iki “pilno kūrybiškumo” trūko postūmio?). Kai nemažą gabalą metų esi dirbęs mokykloje ir, nežiūrint ideologinių vėjų, gerai sekdavosi, tai paimi į rankas NAUJĄJĄ programą ir pamatai, kad iš esmės ten nieko naujo nėra. Kiek bendrauju su kolegomis – jokio kalimo nei savo, nei jų darbe neįžvelgiu: pamokos kaip pamokos – priežastis – pasekmė, kodėl taip, o ne kitaip… Kur čia kalimas? Jei istorijos egzamine vyrauja datos, o ne įvykių priežastys ir po to sekantys įvykiai, tai ir taisyk, Bacy, prie ko čia mokytojai. Keiskit egzaminų užduotis, o mokytojai patys ras būdus išmokyti (motyvuotus) vaikus.

 33. Kūrybingasai

  Nežinau, ar amerikietis Vyneris tikėjo į dievą, ar buvo laisvamanis, bet būtų mano valia – 1964 metais (tada jis mirė) būčiau pasiuntęs tiesiai į rojų už kibernetikos pagrindų sukūrimą. Tegul rašo ir naujina programas kas pusmetį ir plauna pinigus, man nei šilta, nei šalta: sėdu prie kompiuterio, per porą valandų “patobulinu” savo planus ir ramiai dirbu pagal savuosius iki kito blūdo pasirodymo. Pakanka įvelti vieną kitą tarptautinį žodį, sukonstruoti (tiksliau – nukopijuoti) kokį susuktą sakinį iš pasiūlytų programų ir sėkmė garantuota: stalčius pakenčia viską, o už save protingesnio tikrintojo (savo dalyko) dar nesutikau. Kaip toj dainoj: “Gyvuok, klestėk – šaunusis kūrybingume…”.

 34. mokytoja

  Nežinau,mūsų mokyklos mokinių,o ir mokytojų niekas neklausė ir su niekuo nesitarė dėl jokių programų.Šneka ministras bele ką,todėl ir nežino,kad kūno kultūros pamokose seniai niekas jokių normatyvų visiems vienodų nereikalauja jau kokie 5 metai.Apskritai net tokio termino mokytojai nenaudoja.Tegul geriau pasidomi kokiomis sąlygomis mokiniai sportuoja,kur rengiasi,ar turi kur nusiprausti.O atnaujinti programą,gali kiekvienas mokytojas,kad tik būtų normalios sąlygos ir netrūktų priemonių mokyklose.

 35. veteranas

  Lietuviai, jūs nepakartojami optimistai.

TINKLARAŠČIŲ SRAUTAS
Pasiūlyti tinklaraštį
Elena Tervidytė - žurnalistė, fotografė, dekabristė

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/header.php:10) in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 22

Warning: include_once() [function.include-once]: open_basedir restriction in effect. File(/home/tervidyte/domains/dialogas.com/public_html/pdf-prenumerata/backgroundExecution.php) is not within the allowed path(s): (/home/dialogas/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 25

Warning: include_once(/home/tervidyte/domains/dialogas.com/public_html/pdf-prenumerata/backgroundExecution.php) [function.include-once]: failed to open stream: Operation not permitted in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 25

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/home/tervidyte/domains/dialogas.com/public_html/pdf-prenumerata/backgroundExecution.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 25

Warning: include_once() [function.include-once]: open_basedir restriction in effect. File(/home/tervidyte/domains/dialogas.com/public_html/pdf-prenumerata/trigger_send.php) is not within the allowed path(s): (/home/dialogas/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 26

Warning: include_once(/home/tervidyte/domains/dialogas.com/public_html/pdf-prenumerata/trigger_send.php) [function.include-once]: failed to open stream: Operation not permitted in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 26

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/home/tervidyte/domains/dialogas.com/public_html/pdf-prenumerata/trigger_send.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 26