SKAITYTOJŲ ĮRAŠAI

Lituanistų miestelis

2010-07-25

Lituanistų miestelis

Neseniai susikūrė naujas lietuvių kalbos mokytojų grupės interneto dienoraštis. Jame lietuvių kalbos mokytojai rinksis, kai norės pasidalinti džiaugsmais, rūpesčiais ir atradimais, kai norės paklausti ar tiesiog paplepėti, kai dirbs, kai ieškos medžiagos, kai reikės pasitikrinti ar tiesiog išgirsti kolegų nuomonę. Vykdomos diskusijos apie knygas ir filmus, spektaklius ir vadovėlius, gyvenimą mokykloje ir už jos, pagalba vieni kitiems sprendžiant pedagogines situacijas.
Puslapis ( http://www.kalbam.lt/lietuviu/ ) turėtų būti naudingas viesiems lituanistams.

Komentarai

 1. iniciatyva

  Beje, svetainė sutrumpino adresą. Dabar ją pasieksite http://www.kalbam.lt

 2. ,

  Labai geras tas miestelis , turtingas, laisvas. AČIŪ. Nes avily jau pavargom – per ankšta pasidarė, dar ir šeimininkas neaiškus, o kai neaiškus šeimininkas, tai nėra ir kas tikrai rūoinasi, visi nori tik medų kopinėti, biteles varinėti. Ačiū laisviems mokytojams, kurie dalijasi savo surinktu nektaru.

 3. smalsuolė

  Geras tai geras tas miestelis,bet kad niekaip negalima prisijungti.Jau gal 10 slaptažodžių siuntė,bet prisijungti neišeina.Gal kas mokat,paaiškinkit.Labai dėkoju.

 4. Anonimas

  Kam toks miestelis(svetainė),kad tikrai negali paskaityti-išeina,kad visa reklamuojama medžiaga yra skirta išrinktiesiems.Parašykit,kaip pasinaudoti ,kaip ten patekti-ir man neišeina.Ačiū.

 5. iniciatyva

  Viskas yra gerai, tik reikia prisiregistruoti. Pažiūrėkit, kiek ten dalyvių, kaip noriai visi dalijasi gerąja patirtimi, diskutuoja. O ir naudotis paprasta, nežinau, kokių ten gali būti sunkumų.
  Ir ne išrinktiesiems ten tas miestelis. Pusė sugaištos minutės registracijai- argi tai vargas? Vargas, kai nieko nėra ir nieko nebuvo. Dabar lituanistai turi savo nišą. Ir problemų daug,kurių,deja, niekas nepadeda išspręsti: koks bus PUPP, kaip bus integruotas kalbėjimas į ugdymo procesą, ką paaiškinti vaikams apie laukiančius egzaminus ir PUPP, kai dar dabar niekas neaišku?… Susibūrusiems draugėn mokytojams bent ramiau ir lengviau ,,ant dūšios” :) Pagaliau ir dėl planų yra galimybė pasitarti ar jais pasidalinti…
  Žinot, registracija ne kliūtis. Kliūtis yra pasyvumas ir nenoras dirbti kartu. Banalu, bet priminsiu: ,,Vienas lauke ne karys”.

 6. abejonė

  manau, neleis jums savarankiškai dirbti ir juo labiau laisvai diskutuoti. Bus ir įsilaužimų, ir provokacijų, ir intrigų, jau dabar kai kas “nepatenka”, “neatsidaro”, “išrinktiesiems” ir pan. Juk iki šiol ministerijai taip ramu buvo, visi manė, kad be Z.N. lituanistai pražūtų,todėl priėmė bet kokias jos primestas sąlygas ir taisykles, pasirinkimo nebuvo, o jau kompiuteris, manė, lituanistams kaip kokiems čiukčiams neaiškus. Pasirodo, kažkas ir be Z.N. puikiai internetinėje erdvėje tvarkosi ir net padėkų nelaukia. Vis dėlto išreikšiu begalinį susižavėjimą miestelio šerifu P.G.- AČIŪ.

  • :D

   Bet gi ir neatsiplėšiat nuo motinėlės – nė vienos minties nepaminėję Z.N. nesugebat išspausti! :DDD

 7. atseit

  Kolegos, nepainiokite kelių dalykų- tiek Lituanistų Avilys, tiek VBE vertintojų puslapis buvo skirtas mokymui bei vertintojų ruošimui. Lituanistų miestelis- visai kita erdvė ir jokiu būdu nėra konkurentas abiem moodle puslapiams. Čia mokytojai patys mokosi, dalijasi gerąja patirtimi.Nemanau, kad turi ,,pjautis” šios erdvės. O ir s.Z. čia nė prie ko- ji rūpestinga, tolerantiška, reikli specialistė. Tik labai absurdiška, kad kai kurie kolegos negeba savarankiškai mąstyti ir apsispręsti- kaip gali mokytojas, kuris moko samprotavimo, klausti kitų nuomonės (pvz., s.Z.) apie naujai atsiradusį puslapį?Jeigu mokytojas nemoka pasirinkti, tai ko norėti iš mokinių, kuriuos jis moko? Diskutuoti , aišku, reikia, bet nuspręsti turi kiekvienas asmeniškai.

 8. to :D

  Z.N. turi savo privatų puslapį, “Lituanistų avilys” vadinasi, bet “miestelėnai” iš jo nieko neima, nekopijuoja -nemeluokit. “Miestelėnams” savų idėjų užtenka, nes būrys kūrybingų, išradingų, šviesių, teisingų, atvirų, nesavanaudžių žmonių susirinko be jokios reklamos, tiesiog draugas draugui į ausį ar el.paštą adresėlį pašnibždėjo ar facebooką nurodė. Labai smagu tartis, dalintis. Būtų gerai, kad niekas netrukdytų, užteks vietos po saule visiems.

 9. mona

  ,,Lituanistų mietelyje” nėra jokių viešųjų pirkimų :D Čia vvisi patys perka ir parduoda, beje, nemokamai :) ,,Lituanistų miestelis” svarsto ir aptaria problemas ,,čia ir dabar”, ir nieko nelaukia. Už kelių dienų rugsėjis, reikia planų, reikia vesti pamokas. Nėra laiko dūsauti ir laukti manos iš dangaus :D

 10. Temidė- to mona

  Nėra viešųjų pirkimų ir “Lit.Avilyje”, tad kyla teisėtas klausimas – kokiu teisiniu pagrindu ten kažkas šiuo metu darbuojasi, vadovauja? Juk jei bus viešieji pirkimai, nipirkti reikės ir puslapio moderatorių, ir lektorius su jau paruoštomis programomis. Jei pirkimai tikrai bus teisingi, tai niekas nežino, kas bus nupirktas. O gal čia kitaip nei statybose ar mokyklos renovacijoje, įsivaizduokit, kaip būtų gerai, jei kuri nors firma jau be pirkimų pradėtų mokyklą renovuoti :) Tokių kamikadzių nematyt, tikriausiai tik “Lituanistų Avilyje” tokie “bajeriai” galimi.

  • Ne visai taip

   Moderatorius, kaip ir administratorius, yra / gali būti pastovus žmogus, nepriklausomas nuo viešųjų pirkimų vajaus.

 11. mona

  O kam tų viešųjų pirkimų laukti? Kol mokslo metai įpusės? Vaikams pamokos prasideda jau kitą savaitę. Man turi būti aišku, ką ir kaip aš jiems atsakysiu į juos dominančius klausimus, kad ir apie egzaminus, įskaitas ar PUPP kalbėjimą. Kol kas teturiu atsakymą paprastą- nieko nežinau konkrečiai. O ar vaikams reikia nieko nežinančių mokytojų?..
  O gal duoti ŠMM, NEC ar UPC kontaktus? Tegu skambina, tegu rašo, juk mokytojas nekompetetingas atsakyti į klausimus, į kuriuos nėra atsakymo…

 12. R. - monai

  O Jūs čia gerą idėją pamėtėjot – ir aš duosiu mokiniams kontaktus – tegul linksminasi :)”Lituanistų avilys” šįmet nervina tuo, kad jo moderatorė apsimeta, jog viskas gerai, visi laimingi ir protingi. Jokių problemų. O juk iš tų problemų kalno jau mūsų galvų nematyti. Užtat LA – “švarus”, anot moderatorės. Nepavydim jai jos pareigų, bet šitas veidmainiavimas žudo.

 13. ?

  Noriu paklausti internauto “ne visai taip”: kaip neegzistuojantis puslapis gali turėti savo moderatorių/administratorių? Dar niekas neaišku – gal ŠMM nieko nepirks nei viešai, nei neviešai. Jeigu LA bent numato egzistuoti, tai kur to puslapio taisyklės – nuo kada iki kada veikia, kada uždaromas ir ką tai reiškia “uždaromas”, koks įėjimo kodas ir t.t. Dabar prie įėjimo į puslapį parašyta, kad visi, nesilankę 90 dienų, braukiami lauk. Patikrinkite LA sąrašus – kiek ten mirusių dūšių? Manau, kad jei puslapis atidaromas iš naujo, tai ir registracija turi būti nauja, ir įėjimo kodas naujas, ir su taisyklėmis visi turi būti pasirašytinai supažindinami kaip visuose teisėtuose puslapiuose. Dabar pagal visus požymius LA yra privatus vieno asmens puslapis.

  • Ne visai taip

   Pirmiausia pasižiūrėkite, kiek tų virtualių puslapių e.mokykla.lt yra – geras pusšimtis. Tos pačios taisyklės galioja visiems – pasiskaitykit, pačioje pradžioje viskas surašyta. Ne pagal jūsų norus tvarkomasi. :-))

 14. bite

  Avily nesilankiau jau du menesius. Taip iseina, kad po menesio mane ismes? Uz ka? Kad Aviys nedirbo? Ar as kalta?

 15. ?

  bitei: ko lankytis neveikiančiame cirke? Tegul braukia…

 16. ciocė

  niekaip neįmanoma įeiti į šitą “avilyną”, gal paaiškinkit, kaip tuos slaptažodžius sudėlioti…kiek bandžiau- atsimušu kaip į sieną…tikrai kažkoks cirkas.

 17. +

  o as bandziau pasikeisti profilio informacija – neleidzia, rupuzes

 18. bomba

  cioce,
  Kur neįleidžia? Į Avilį ar į ,,Lituanistų miestelį” ? Jei turite minty miestelį, viskas labai paprasta- prisiregistruojate ir tada jungiatės su slaptažodžiu ir vardu, kokiu užsiregistravote. Tikrai nesudėtinga ir niekas ,,neatsimuša kaip į sieną”- pažiūrėkite, kiek mokytojų ten jau bendradarbiauja.

  +,
  Taip, profilio keisti gal ir neįmanoma. O jei jau panorote keisti, susisiekite su bet kuriuo administratoriumi, tikrai išeitis bus rasta.

 19. +

  Bet juk Lituanistu Avily ir vertintoju puslapyje buvo zadeta, kad gali uzsiregistruoti ir tada pasikeisti profili, dabar neleidzia – nieksai.

 20. nesupratusi

  O tai kam keisti ta profili? geriau jau registruokites i Lietuanistu miesteli .Registracija nemokama ( :) ),tiesa, popierielio uz praleista prie kompo laika, negausit, bet argi viskas matuojama popierieliais??? Kai mokytojas patenkintas darbu, kai turi ir nori bei zino ka pasakyti mokiniams, nebesvarbu jokie popiereliai :)

 21. +

  Nesusipratusiai: taip ir padarysiu, Lit.miestelis – jega. Nekenciu melo, todel supykau ant Avilio savininku, nes nenorejau, kad ten visokios ziurkes ziurinetu mano duomenis ir ka veikiu, tai buciau pasikeitusi i kokia nors Madam Baterflay ir dar pasta istrynusi, visai nenoriu, kad imtu rasineti.

 22. R.

  Su rugsėjo 1-ąja, miestelėnai! Kad niekad nepritrūktumėte drąsos, tikėjimo ir idėjų! Gražios darbo pradžios ir tokios pat gražios pabaigos :)

 23. saulė

  Kiek galima bandyti mokytojų kantrybę ir tikrinti jų IT gebėjimus?NEĮMANOMA ten patekti,nes nepriregistruoja…

 24. Viktorija

  Oi, oi, kiek pletkų…
  O dar mokytojai, o dar lituanistai – šviesuliai…
  Šiaip Lituanistų miestelis – puiku, ačiū… Avilys irgi puiku.
  Kuo daugiau, tuo smagiau, tik per daug nereikia, mieli kolegos.

 25. Milda

  Sveiki,mieli kolegos,su naujais mokslo metais…Skaitau apie naują svetainę-lituanistų miestelį,girdžiu įvairius atsiliepimus,bet ir aš ten negaliu patekt.Būkit žmonės,parašykit nuosekliai,kaip ten prisijungti,ar pačiai slaptažodį reikia sugalvot,ar kaip,nes tuo slaptažodžiu,kurį man atsiunčia,negaliu prisijungt.Ogal dar kokia yra paslaptis?Su kolegėm pakalbėjom,tai ir joms niekas neišeina.Yra ten gerų dalykų paskaitinėt,bet kad “ne tau Martynai mėlynas dangus”…Paaiškinkit kas nors suprantama kalba.

 26. noja

  Registruojatės patys, susigalvojat vardą ir slaptažodį, įrašote veikiantį e.paštą. Ir viskas. Tada jau jungiatės. Nieko sudėtngo. Jei nepavyksta, rašote asmeniškai administracijai (kontaktus rasite svetaainėje).

 27. ot gražu...

  Gerbiamieji,
  neteiskit, ir nebūsit teisiami… kalbėkit ką norit, o Zitą N. gerbiu… ji tikrai daug padeda ir daug dėl gimtosios kalbos mokymo daro… ne tą žmogų teisiate… nei Ji ugdymo programas mums rengia, nei Ji viena ką padaryti gali… duok Dieve, kad lituanistų miestelis ką nors pakeistų…. juk ten dauguma… o jei niekas nesikeis? ar vėl gerb. Zita bus kalta? o gal ponia Regina?.. pyktis iššaukia pyktį… kalbėkimės be pykčio, grįžkime, pagaliau, prie vaiko – mūsų mokinio – išmokykim jį pirmiausiai lietuviškai kalbėti, rašyti, paprastai, be įmantrybių… neieškokim vaiko darbe suaugusio žmogaus patirties… Nežinau, ar būtina jam į galvą kišti visą užsienio kultūrą… išmokykim būti dorais žmonėmis, išmokykim dirbti, ieškoti, atrasti, kurti ir džiaugtis pačiais mažiausiais atradimais…iš mūsų ima pavyzdį mūsų mokiniai, o ką mes darome? puikuojamės vieni prieš kitus ir kaltiname vieni kitus… ot gražu…

 28. matrica

  Iš “lituanistų miestelio” naktį ištrinta tema su visu forumu apie Z.Nauckūnaitės pasiūlymą dėl PUPP esmės pakeitimo – vertinti ne dabartinį vaiko rezultatą, o mokymąsi ir elgesį per penkerius metus, t.y. nuo penktos klasės. Ačiū už parodytą Miesteliui dėmesį.

 29. caca

  Tas pats buvo svarstoma ir avilyje. Irgi dingo. Matyt pasiūlius didžiausią kokią tik įmanoma sugalvoti kvailystę- kad 10 klasės patikrą sudarytų metinių vidurkiai nuo 5 klasės- po kelių dienų pasidarė labai gėda. O gal atsirado protingesnis žmogus ir paprotino idėjos autorę, kokia tai nesąmonė. Na o tada, kaip įprasta, ištrinama tai, kas nepatogu. Nėra temos- nėra problemos. Bet labai daug žmonių tą “nuostabią” mintį atsimena.

 30. miestelėnams

  ŠMM ir kompanija taip lengvai nepasiduos, nes kai bitės iš avilio pakrinka po visą miestelį – jų jau nesuvaikysi, neuždarysi, nesugaudysi, net neišmuši. O kai kurios pasiutintos dar ir gelti pradėjo, visai netvarka :D. Nekaltinkite bičių, juk žinote – jos tik pas gerus žmones veisiasi ir yra ramios, o jei bitininkas blogas žmogus, jokia bitelė ilgai pas jį neužsibus. ZN vertėtų bitininkystės vadovėlį paskaityti prieš imantis naują avilį kurti…
  Miestelėnams – drąsos, tvirtybės, savarankiškumo ir išlaisvinto kūrybiškumo :D!

 31. Kriukis

  Ateis ir listopado mėnuo, ir pavasaris, o lituanistai pjausis toliau (kaip ir kasmet). Gal reikėtų jų DNR patikrinti: kiba jie ir jos visi – brolių ir seserų vaikai… Suaugę žmonės, o elgiasi daug blogiau nei nepakaltinami. Daugiau bendraukit su vaikais – išmoksit teisingumo (yra išimčių).

 32. Romas

  Keista, kai atsakai, tau kai kas komentaruose bruka avilį. Tai niekam vertas kažkoks avylys, blogas iš Teksaso valstijos nemokamai.

 33. Romas

  Koks ten Lituanistų miestelis, jei ten iš tikrųjų tik Lituanistų turgelis. Pvz., kažkas ten trina kažką ar pjauna, skundžiasi ten, turbūt net nėra sutarimo tarp jų pačių. Neverta svetainė.

 34. Romas

  Lituanistai turi būti vieningi. Jei to nėra, vaidyba baigta.

 35. bobulė

  O man ten labai gerai. Trynė ne savi, o pasamdyti ministerijos draugeliai, bet Miestelio meras viską išsiaiškino, kontrą demaskavo, ištrintą medžiagą grąžino – ir viskas vėl OK. Patinka miestelyje, kad ten atsiskleidžia daugelis mokytojų, ne vienetai – kokios medžiagos prisiunčia, tiesiog širdis sąla. šįmet Miestelio dėka mano pamokos pasikeitė neatpažįstamai – pateiktys, filmuota medžiaga, profesionalūs testai, pasitikrinimo medžiaga, planus su miestiečių pagalba irgi laiku ir gerus padariau, dabar 11-12 kl. programą visi nagrinėjame.Seniai reikėjo tokio puslapio, kur kiekvienas mokytojas gali atsiskleisti ir tobulėti pagal galimybes.

 36. Stebi

  Trynė, bobule, jei trynė ministerijos draugeliai, jiems tuo užsiimti žema, yra svarbesnių dalykų. Tikrai Lituanistų turgelis, niekam vertas, patys nežino, kas kam ką trina, meta “makaronus”. Surimtėkim

 37. Stebi

  Romui pritariu, buvau irgi, bet neteko registruotis ten, tik atsidariau, o jau skundai, kad kažkas kažką trina…

 38. Stebi

  Bobulės žodžiai primena pasitikrinti sveikatą

 39. Iš ,,Lituanistų miestelio"

  Žinot, o tokių abejančių ir nieko nedarančių, miestelis ir nelabai laukia. Jei Jums, gerbiamieji, miestelis primena turgelį, tai ,,Valio”, Jūsų mums ir nereikia. Miestelis tam ir yra, kad galėtume išsisakyti ir tai, kas skauda, kas žeidžia, kas mums visiems aktualu. Pasislėpus, įlindus į savo užpečkį ir nieko neveikiant- va, kur yra didžioji bėda. Galėtume ir mes giedoti ditirambus valdžiai, galėtume ploti katučių- deja… Kol kas nėra kam ir dėl ko. Tai ir pasibėdavojam. Ir ne tik. Pažiūrėkit, kiek gerosios patirties prisikaupėm, kiek vaisingų ir naudingų diskusijų išvystėm.Išjudinom daugelį, suvienijom daugelį, buriamės daugelis- gimnazijų, vidurinių, pagrindinių, nelietuviškų mokyklų lituanistai. Argi tai blogai?
  Romui pritarčiau, jei jis būtų geras lituanistas. Pažiūrėkite, kiek daro klaidų, jam ir seminarai(kad ir Z. Nauckūnaitės) per daug sudėtingi. Dabar telieka tik pridurti- mokytojai ne tik moko , bet ir patys mokosi. Visą gyvenimą. Taigi,Romai ir kiti skeptikai, tobulėkime, bendraukime, mokykimės vieni iš kitų.
  Ir dar. Miestelyje tikrai nėra jokių pykčių, jokių trynimų(išskyrus tą vieną atvejį, kai buvo ištrinta kažkam iš aukščiau neparanki tema, bet … viską jau žinome- temą atkūrėme, ,,trintukę” išsiaiškinome, beje, jai nieko ir nesakėme, nors vis dar matome svetainėje naršančią.Tegu). Diskusijos vyksta natūraliai, be pykčio, o jei ir jo būtų- tai irgi natūralu, nes visi esam žmonės.
  Sėkmės visiems. ,,Lituanistų miestelis” laukia bendraujančių ir bendradarbiaujančių. Egoistai ir tik naudotojai tikrai gali susirasti tik vartotojišką virtualią ar kokią kitą erdvę.

 40. Turgus

  Lituanistų turgeliui reikėtų pasistengti tobulėti, nes nauji klientai, norintys registruotis, bus apkaltinti

 41. Iš ,,Lituanistų miestelio"

  Registruojasi visi kas nori tas procesas nebuvo sustojęs.
  Kuris (kas) buvo apkaltintas?

 42. info

  Miestelyje jau prisiregistravo per 800 lankytojų. Slėptis visiems Aviliams :))) Ar dabar aišku, ko lituanistams reikia??? Tikrai ne davatkiško požiūrio ir cenzūruojančios rankos.

 43. skaitytoja

  Man smagu miestelyje, nuolat pasipildau medžiagos, pati dalinuosi, niekam nesijaučiu skolinga, galiu išsakyt nuomonę, nieks manęs nestebi. AČIŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪ

 44. graina

  Ir man smagu-ne pirmą dešimtį metų dirbu mokykloje,bet taip gera dar niekad nebuvo.Jei ko trūksta pamokai,pokalbiui su auklėtiniais ar net tėvų susirinkimui,gali rasti būtent ČIA.Miestelio žmonės geranoriški-dalijasi,pataria.Ačiū tam sumanytojui.

 45. siga

  Apsilankius miestelyje, daugiau nieko ir nereikia, ko nori, tą gali gauti. Ypač prieš auditą pravertė tai jau išgyvenusių kolegų patirtis, ačiū jiems už patarimus. Prisiregistravau irgi ne iš pirmo karto, bet matyt pati kažką ne taip dariau: maniau, kad slaptažodis mano turi tikti, paskui vardą registracijos pamiršau. Na gėda, bet ką jau… O dabar ten užsuku kasdien ir jokie tušti aviliai nereikalingi.

 46. Gita

  Patys lituanistu miestely rėkia, kad kitur juos skriaudžia, o patys trina miestelio priešininkus, kurie pasisako kitaip. Šutvė lituanistų miestelis

  • Romui Papinigiui-Gitai (tikriausiai)

   O kas rėkia, kad skriaudžia? Kuris? Kalbėkite faktais.
   Kas yra ištrintas? O gal paprasčiausiai nesugeba prisijungti?..
   Gal nesišvaistykime sparnuotomis frazėmis… Pakanka to purvo ir taip.

 47. Ersida

  Prisijungiau neseniai, viskas gerai, malonu bendrauti, bet nesmagu, kad atsirado vėl papildomi slaptažodžiai. O gal tik laikinai, kol praeis pyktis po kažkieno ištrinto teksto?

 48. Zita

  Palaukite, Regina Diliene knisa isterike prota visiems lituanistams. Pati nesugeba parasyti programos ir kritikuoja visus. Kam ji verta eksperte, kuri dejuoja, kad nesugebes paruosti mokiniu egzaminui, nes bijo del savo statuso, kad ji eksperte.

 49. Romui Papinigiui

  Nusiraminkite ir apmąstykite, ką darote ne taip, kad esate nepageidaujamas, nustokite vadintis moteriškais vardais ir čia bei UPC puslapyje purslotis. Tiesiog pailsėkite pats nuo savęs, kol kiti nuo jūsų ilsisi.
  P.S. Daugiau Kauno lituanistams jūs neatstovausite, labai gaila, kad ir tą vieną kartą buvo neįžvelgta jūsų esmė ir tikslai.Karo metu dezertyrus šaudydavo, o tai, kad lituanistikos fronte vyksta rimti mūšiai, niekam ne paslaptis.

 50. Romas

  Jei privaloma atsakyti už kitų nuomonę,tai atsakau tik už save, o ne už kažkieno svaigsčiojimus. Tad jei man viską adresuojate, vadinasi, jau nebesiorientuojate. Juk IP rodo iš kur kas ką rašo. Už tokius pareiškimus galima susitikti teisme.

 51. Romas

  Čia įsakymas, kad neatstovausi… Tarybiniais laikais bandė užčiaupti burną, bet kai bando užčiaupti kitiems, keistai atrodote. Neatstovausite, tokioms personoms patylėti reikia, o ne nurodinėti. Kiekviena nuomonė svarbi. Tad niekas nenurodynės kitiems pagal kieno giesmę giedoti.

 52. to Romas

  Išsitaisyk logikos ir gramatikos klaidas, “lituaniste”, tada jau liepk “nenurodYYYnėti”, kam turi atstovauti.

 53. Romui Papinigiui

  Vaikeli, kaip tu gali dirbti Mokytoju? Nusileisk ant žemės, pasižiūrėk, kaip elgiesi. Argi gražu? Gerbiamas tas, kas turi savo nuomonę.O ar tu ją turi?.. Pamazgų pylimas tikrai nerodo tamstos intelekto. Manau, kad tamstai turėtų būti uždrausta apskritai pasirodyti (pasisakyti) bet kokioje viešojoje erdvėje. Pasiieškok dėmesio realybėje.

 54. Rikis

  Jau viskas pasakyta….Atžaloms nekaltybė slegia už melą.

 55. Reginai Dilienei

  Pamiegok, nes jau protas svaigsta

 56. to Romas

  Nuo neapykantos iki meiles – tik vienas zingsnis. Mylekite ir busite mylimas.

 57. gražu

  Na gal jau nepradėkim aiškintis santykių. Nežinau, kas ką trynė- netrynė, bet ar nebus taip, kaip kolegei, kuri irgi man aiškino, kad ją iš miestelio “ištrynė”, o paskui pasirodė, kad ten registravosi lietuviškomis raidėmis, o paskui vis bandė be jų patekti.
  Kitas dalykas: o kas ką rinko atstovauti Kaunui? Jei atstovavot, kodėl jokių žinių kitiems mokytojams neperduodat, ar čia viskas buvo savo iniciatyva. Aš irgi norėčiau kažką išgirsti apie tuo susitikimus. Lauksime kokio pranešimo miesto lituanistams.

 58. to gražu

  Romas jau ruošiasi pristatyti ir savo, ir ministerijos, ir girdėtas susitikime pozicijas, ar ne, Romai :D

  • Oluwaseyi

   Man asmeniskai knyga patkio, bet ji toli grazu nera tokia pagal kuria gali mokytis bendravimo su moterimis (jei to reikia). Ten yra geru pastabu, bet yra geresniu knygu, informatyvesniu. Beje labai skeptiskai ziurit i tai, yra realybes sou pick up artits, ten mistikas turejo mokynius ir is ju jam reikejo paversti kaip ir mergisiai, na rezultatai stebinantys. Paziurekit patys

 59. Romeo

  Šventės artinasi.Lituanistai aprimo. Tokioj olimpinėj ramybės bus patvirtintos atnaujintos BP (neaišku, kuris iš 6 variantų)

 60. Romutis

  ,,Lituanistų miestelis” išgyvena aukso amžių, kasdien jame apsilanko virš dviejų tūkstančių lankytojų (kartais net trys tūkstančiai). Kodėl miestelis tampa lituanistų ir jiems prijaučiančių traukos centru? Klausimas sudėtingas, atsakymas dar labiau. Bet gal todėl, kad ten žmonės buriasi ne dėl pelno, jiems niekas nieko nemoka, ten galima laisvai ir apie viską pakalbėti. O pakalbėti, patikėkite, tikrai yra apie ką. Pirmiausia- apie darbą, pagaliau apie nuolatinius rūpesčius dėl programų projektų, PUPP organizavimo , brandos egzaminų. Nė vieno dalykininko gyvenimo nelydi tiek neaiškumų ir nežinios kiek lituanisto. Kodėl? Kas galėtų atsakyti?

 61. to Romutis

  Pakalbėti? Apie ką? Ką svaigsti ten grietinėlė – keli snukučiai, pagal kuriuos duduoja vienetai, o ne tūkstančiai. Cha cha, joks rimtas šviesuolis nedrįs rimtai žiūrėti į nerealų adresą. Geriausias Lietuvoje yra http://www.dialogas.com Rimtas, atsakingas ir įdomus.

 62. R

  Lietuvos tėvų forumas irgi pritarė Lietuvių kalbos programai?

 63. Tevai

  Lietuvos tėvai programai pritaria, tik veltėdžiai bailiai mokytojai nežino, kaip dirbti. Jų problemos

 64. to to Romutis ir to Tevai

  Viešu – argumentuotai kritišku – laišku („Laivė nesirinkti“) dėl atnaujintos Vidurinio ugdymo lietuvių kalbos bendrosios programos į švietimo ir mokslo ministrą G.Steponavičių kreipėsi Vilniaus universiteto (VU) Filologijos fakulteto A.J.Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro darbuotojai bei bendradarbiai.
  „Skaitant naująją programą kartais susidaro įspūdis, kad ji yra tarsi nepadarytų akademinių darbų, nerealizuotų mokslinių ir politinių svajonių projekcija, kuri pateikiama be didelių įsipareigojimų. Nepamirškim, kad visą šią sunkiasvorę ideologiją siūlome užkrauti ant savo vaikų ir jų mokytojų pečių.

  http://www.dialogas.com/naujienos/literaturos-mokslininku-nuomones-del-lietuviu-kalbos-ugdymo-programos-ryskiai-skiriasi/

  Ar tai tik bailių mokytojų problema ir nerimas? Ar ne atvirkščiai- pritaria bailiai ir prisitaikėliai, kuriems visada viskas gerai?

 65. cha

  Lituanistų miestelis tapo nauja galvos sope ministerijai ir UPC, iki šiol jiems galvos skaudėdavo tik dėl LKLMS :-)
  Daugiau nei 2000 lankytojų ir jokios cenzūros, kai Lituanistų avilys, vadovaujamas tokio “autoriteto” kaip Z.Nauckūnaitė, neturi nė 300 :-) ir kol kas jokio REALIAI veikiančio forumo. Mokytojai įrodė, su kuo jie ir prieš ką jie, įrodė, ką laisva valia renkasi.
  Lietuvos tėvų forumas pritarė visoms programoms in corpore, jie ne lituanistai ir mūsų problemų nesupranta. Kai jos taps ir jų – t.y. tėvų ir vaikų – problemomis, šie žmonės kitaip mąstys, o dabar yra kaip yra. Netjei mokytojai ir nežino, kaip dirbti pagal naujas programas, tai vis tiek tatai bus mokinių ir jų tėvų galvos sopė, o ne mokytojų – mums nei atlyginimas nuo to ne mažesnis, nei mums egzaminus laikyti ar paskui už mokslą mokėti :-) Nori tėveliai – tegul nors po savo mirties nuosprendžiu pasirašo :-)

 66. Sveikinu

  Sveikinu Miestelio lituanistus su Naujaisiais metais. Gerų jums darbų, idėjų, noro dalintis širdies šiluma, ryžto kovoti už Tiesą ir Teisingumą.

 67. Amerikos lietuviai

  Te Jūsų liežuviai lydi visur ir visada. Jūs neverti naujovėms, Jūs tik kritikuojate, siūlote, o ką dirbsite? Jūsų pasiūlymai neverti dėmesio, nes vadovaujatės tik savo mokyklos sėkme
  ir savo kategorijos išlaikymu. Papūskite jauniems į uodegą?

 68. Chmmm

  Baisiausia būtų, jei nelikų net tos ,,kritikos”. Akivaizdu, jei čia tikrai Amerikos lietuviai, kad jaučiate nostalgiją sovietmečiui, kai buvo toleruojama viena ir tik viena nuomonė. Verta priminti, kad kategorijos nevaidina jokio vaidmens. ,,Lituanistų miestelio” lankytojams visiškai nesvarbu laipsniai ar kategorijos- kaip tik ten renkasi gana įvairi publika.
  Esame galvos skausmas, nes drįstame siūlyti, klausti, reikalauti?..

 69. mokytoja

  neįmanoma prisijungti prie to “miestelio…”Gal kas paaiškinsit kokie čia burtai galioja, ar reikia kreiptis į ekstrosensą???

 70. xxx

  Kam jungtis miestelyje, jei turime nuostabų oficialų laikraštį “DIALOGAS”?

 71. rd

  Pusantro tūkstančio asmenų jau prisijungė Miestelyje :)))

 72. rtols

  Ačiū miesteliui.Tikrai palengvina pasiruošimą pamokoms.

 73. rd

  Du tūkstančiai asmenų jau prisijungė ir apsigyveno “Lituanistų miestelyje”. Avilys turi tik truputį daugiau nei 300 bitelių. Akivaizdu, ką mokytojai renkasi :)))

 74. Anna

  Miestelyje gera, bet kodėl ne viską galima peržiūrėti?

 75. Barbora

  Vykdomos diskusijos? (cit. iš žinutės). Taip, skamba lituanistiškai. Ne lituanistas pasakytų diskutuojama…

 76. Anna

  Vadinasi, ne lituanistai dar priekabesni nei lituanistai :D

 77. Ankstiryta

  2013 m. Lietuvių kalbos ir literatūros BE ir Lietuvių kalbos įskaitos programų projektai- štai dabar aktualiausia problema, kurią gvildena lituanistai ( http://www.kalbam.lt/?p=7607&cpage=1#comment-3920 ).

 78. ...

  nežinau, keičiau, mainiau tuos slaptažodžius…nė per kur…kaip čia įeiti, kaip čia ką rasti…gal aš daug metų dirbdama nukvailėjau…niekas neatsidaro, niekas neatsisiunčia tam “miestely”…

 79. Aldona

  Koks čia gali būti lituanistų miestelis? Ar tai juokinga? Mokytojai subanalėjo. Kažkokios aferos, kažkokios nesąmonės, rimto darbo neišmano. Aplinkos daiktus reikia įvardinti, paskaičiuoti, pamatuoti. Paimkime statistines lenteles, sugrupuokime, sudėliokime ir sužinosime visų kvailysčių vertę. Atia, nešdinkitės iš čia toliau.

 80. dalykas

  Poniai Aldonai, bandžiau irgi kažkam priekaištauti kaip į sieną. Kam? Sau ar jiems? Niekam…Vadinasi,dirbkime vardan vaikų, kokie jie bebūtų, sunkiai dirbkime ir dirbame, bet dejuokime viešai atsargiai, nes paskui, kaip atrodome vaikų tėvams. Man skaudu. Negaliu. Ir nerašinėkime beprasmiškai forumuose. Geriau sumąstykime, ką per pamokas visiems vaikams ką įdomiau sukurti… Turbūt beviltiškai kalbu. Žodžiu, dirbkime. Ačiū.

Įkelti įrašą
TINKLARAŠČIŲ SRAUTAS
Pasiūlyti tinklaraštį
Elena Tervidytė - žurnalistė, fotografė, dekabristė

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/header.php:10) in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 22

Warning: include_once() [function.include-once]: open_basedir restriction in effect. File(/home/tervidyte/domains/dialogas.com/public_html/pdf-prenumerata/backgroundExecution.php) is not within the allowed path(s): (/home/dialogas/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 25

Warning: include_once(/home/tervidyte/domains/dialogas.com/public_html/pdf-prenumerata/backgroundExecution.php) [function.include-once]: failed to open stream: Operation not permitted in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 25

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/home/tervidyte/domains/dialogas.com/public_html/pdf-prenumerata/backgroundExecution.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 25

Warning: include_once() [function.include-once]: open_basedir restriction in effect. File(/home/tervidyte/domains/dialogas.com/public_html/pdf-prenumerata/trigger_send.php) is not within the allowed path(s): (/home/dialogas/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 26

Warning: include_once(/home/tervidyte/domains/dialogas.com/public_html/pdf-prenumerata/trigger_send.php) [function.include-once]: failed to open stream: Operation not permitted in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 26

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/home/tervidyte/domains/dialogas.com/public_html/pdf-prenumerata/trigger_send.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/dialogas/domains/dialogas.com/public_html/wp-content/themes/dialogas/index.php on line 26