Stepas Eitminavičius. Elenos Tervidytės nuotr.

„Kartais jautiesi lyg spąstuose: kažkas už tavo nugaros žaidžia, stebi, komentuoja. Pulti į atvirą mūšį ir pralaimėti ar numoti ranka? O gal pabandyti situaciją išspręsti žodžiais prašau, atsiprašau, ačiū?“ – svarsto Stepas EITMINAVIČIUS.

Arvydo Šliogerio nuotr.

„Man pasirodė, kad būtent šiandien, būtent dabar supratau, koks turėtų būti mokytojas…
Šiandien supratau, kad didžiausia Lietuvos mokyklos krizė – tai vadovų krizė.“
Stepo EITMINAVIČIAUS pamąstymai.

<…> Kokia būtų kiekvieno mokytojo knyga, kurioje jis atskleistų savo pedagogines pažiūras: kokios jos, kaip keitėsi, kaip jas argumentuoja. Juk mūsų reakcijos į kasdienius ir nelabai kasdienius mokyklos įvykius, mokinių poelgių interpretacijos jau ir yra savotiškas veikalas.
Man įdomu, kaip kolegos (jei kalbėtų labai atvirai, nuoširdžiai) apibrėžtų mokytojystę. Kas esame: oficialūs žinių perteikėjai, kankiniai ar kankintojai, [...]

*

„Vis pagalvoju: kodėl mes nenorime nuoširdžiau papasakoti apie savo dienas, taip ieškodami prasmės ir tokiu būdu mokydamiesi mokyti?“ – svarsto Stepas Eitminavičius.

Elenos Tervidytės nuotr.

„Dvi trys savaitės iki mokslo metų pabaigos – kokios jos sudėtingos… Kad ir ką sugalvotum, kad ir kaip pasirengtumei pamokoms, vis vien bus labai nelengva“, – apie žydėjimo pedagogiką pasakoja mokytojas Stepas EITMINAVIČIUS.

„Man atrodo, jog arčiausiai gyvenimo skaudulių esame būtent mes, lituanistai. Esu įsitikinęs, jog mūsų buvimas mokykloje ir dėl to yra labai prasmingas, – matyt, labiau nei kitų“, – nesikuklina Stepas EITMINAVIČIUS.
Visas Stepo EITMINAVIČIAUS straipsnis – „Dialoge“.

Antonas Romalijskij

Neabejoju, kad mokytojo ir mokinio pokalbiai yra labai svarbūs. Mano pašnekovas – Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientas Antonas ROMALIJSKIJ. Kodėl jis? Net nežinau. Gal kad nemokau jo ir todėl galime būti atviresni. Gal kad šiuo metu man įdomu žiūrėti į tuos, kuriems nerašau pažymių, kurie gali nesisveikinti…

Romualda Žilinskienė

Kuo turėtų būti mokytojas: tik savo dalyko žinių perteikėju ar ir psichologu bei nuodėmklausiu? Į šį klausimą atsakyti bando du bendrakursiai – Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokytoja Romualda Žilinskienė ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokytojas Stepas Eitminavičius.

„Esame kūrėjai, ir tik tai mūsų gyvenimus įprasmina“, – teigia mokytojai Stepas Eitminavičius ir Regina Jasukaitienė.
Visas pokalbis – „Dialoge“.

Zitos Šliogerienės nuotr.

Kaip keitėsi per pedagoginio darbo metus požiūris į prioritetus? Kuo pirmiausia rūpintis: kad mokinys per pamoką būtų saugus, kad jam šiek tiek palengvėtų, ar kalti, kalti formules, teoremas, taisykles, kad egzaminų rezultatai padėtų renkantis profesiją? Kaip pajusti trapią pusiausvyrą: kad ir jausmai būtų veikiami, ir protas? Kuo dera labiau rūpintis: kad mokinys būtų laimingesnis ar kad gautų geresnius pažymius?..
Dviejų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų ekspertų pokalbis: Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos lituanistas Stepas Eitminavičius kalbina Rokiškio r. Juodupės gimnazijos lituanistą Mingailą Rastenį.

Senesni »
TINKLARAŠČIŲ SRAUTAS
Pasiūlyti tinklaraštį
Elena Tervidytė - žurnalistė, fotografė, dekabristė